Műszaki fogalmak
A fűtő kazánok csak fűtési feladatot látnak el (S).
A fűtő kazánok másik típusa (DS), rendelkezik beépített váltószeleppel mely segítségével alkalmas külső indirekt melegvíztároló fűtésére is. Így biztosítható a melegvízellátás.
Általában a fűtő kazánok (S) is felszerelhetőek váltószeleppel, mellyel fűthető az indirekt melegvíztároló.
A kombi kazánok két funkciót látnak el. Fűtik az épületet/lakást és közvetlenül használati melegvizet (HMV) biztosítanak.
Álló, vagy fali kazán, beépített melegvíz tartállyal, amelynek vízét a kívánt hőmérsékleten tart.
A kondenzációs kazánok nagy hatásfokúak, mert a földgáz elégetésekor keletkező vízgőz rejtett hőjét is hasznosítani tudják.
Az időjárásfüggő szabályozással nem a szobahőmérséklet, hanem a külső hőmérséklet alapján szabályozza a házban a hőt. Ily módon termosztatikus szelepekkel egyénileg szabályozhatja otthona helyiségeinek hőmérsékletét.
A kazánok által termelt fűtővizet irányítja a külső indirekt melegvíztároló fűtésére, vagy a fűtési rendszer felé.
Kombi kazánok melegvíztermelő képessége. Azt mutatja meg, hogy a kazán adott hőmérséklet különbség mellett (ΔT), adott idő alatt mennyi meleg vizet tud termelni (liter/perc).
A modulációs termosztátok (pl.: eTwist, iSense, qSense) lehetővé teszik a kazán teljesítményének szabályozását. Ez biztosítja a pontos hőmérsékletszabályozást és a kazán teljesítményének a hőigényhez igazítását. A modulációs szabályozás így nagyobb hatékonyságot ér el. A moduláció kihasználásával védjük a környezetünket is, mivel kevesebb káros anyag kerül kibocsátásra valamint energiát, pénzt spórolunk meg.
Kommunikációs nyelv amin a kazán a termosztátjával, szabályozójával kommunikál. Ez azt jelenti, hogy az OpenTherm® termékek (központi fűtőberendezések és termosztátok) együtt tudnak működni egymással, ami pontos és energiatakarékos szabályozást biztosít.
A leadott és a bevitt energia viszonyszáma, amely azt jelzi, hogy a felhasznált energiamennyiség hány százaléka hasznosult hővé.
A kazán azon alkatrésze, amely az égésből származó hőt a fűtési vízbe továbbítja.
A szén-dioxid, többek között a földgáz égése során keletkezik, és részben felelős például az üvegházhatásért.
Nitrogén-oxidok kibocsátása, amely például a földgáz égési folyamata során keletkezik, és részben felelős a „savas eső” jelenségéért. A modern központi fűtési kazánokban lévő égő a lehető legkisebbre csökkenti a NOx-kibocsátást, csökkentve ezzel a környezet terhelését.